Тернопільський навчально-виховний комплекс
"Школа-ліцей №6 ім. Н.Яремчука"

Архів публікацій

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

СТАТУТ Тернопільського навчально-виховного комплексу «Школа-ліцей № 6 ім. Н. Яремчука» Тернопільської міської ради Тернопільської області (нова редакція)

  1. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ
    3.1. До складу навчально-виховного комплексу «Школа-ліцей № 6 ім. Н. Яремчука» входять:

– школа І-ІІІ ступенів та ліцей (10-11 класи).

      Школа-ліцей може заключати угоди про співпрацю з вищими навчальними закладами та закладами професійно-технічної освіти.

   

   3.2. Навчально-виховний процес у Школі-ліцеї  здійснюється відповідно до робочих навчальних планів,  складених на основі типових навчальних планів, затверджених Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.
 
      У робочому  навчальному плані Школи-ліцею з урахуванням його типу та профілю навчання конкретизується варіативна  частина  державних стандартів освіти.

   Індивідуалізація і    диференціація    навчання   у   Школі-ліцеї забезпечуються  шляхом  реалізації  інваріантної  та   варіативної частини.

   3.3. Робочі  навчальні плани Школи-ліцею затверджуються   управлінням   освіти і науки Тернопільської міської ради. 

      Експериментальні та індивідуальні робочі навчальні плани Школи-ліцею погоджуються з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України за поданням управління освіти обласної держадміністрації

  

   3.4. Школа-ліцей забезпечує відповідність рівня загальної середньої освіти державним стандартам освіти, єдність навчання і виховання.

   3.5. Школа-ліцей працює за  навчальними  програмами,  підручниками, посібниками, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України і забезпечує виконання навчально-виховних завдань на кожному ступені навчання  відповідно до вікових особливостей та природних здібностей дітей.

   3.6. Школа-ліцей   обирає   форми,  засоби  і  методи  навчання  та виховання відповідно до Законів України “Про освіту”, “Про  загальну  середню  освіту” та свого статуту з урахуванням  специфіки  закладу,  профілю  та  інших  особливостей організації навчально-виховного процесу.

   3.7. Навчально-виховний   процес  у  Школі-ліцеї  здійснюється  за груповою та індивідуальною формою навчання.

   3.8. Відповідно  до  поданих  батьками  або  особами,  які  їх
замінюють,  заяв  Школа-ліцей  за  погодженням  з  управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради створює  умови  для  прискореного  навчання  та навчання екстерном.

   3.9. У Школі-ліцеї навчально-виховна робота поєднується    з    науково-методичною,    науково-дослідною  та експериментальною роботою.

   3.10. Школа-ліцей може виконувати освітні програми і надавати платні послуги на договірній основі  згідно  з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

     Порядок надання   платних   послуг   затверджується   Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України  за погодженням з Мінфіном та Мінекономіки.

   3.11. Навчальний  рік  у  Школі-ліцеї  починається 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

   3.12. Структура навчального року (тривалість навчальних занять, поділ   на   чверті,   семестри   (триместри)   та   режим  роботи встановлюються  Школою-ліцеєм  у  межах  часу,  передбаченого   робочим навчальним планом, за погодженням з управлінням освіти і науки Тернопільської міської ради.

    

      3.13. Школа-ліцей здійснює навчально-виховний процес у 5-ти денному робочому режимі.

     3.14 Загальна  тривалість канікул протягом навчального року не повинна становити менш як 30 календарних днів.

     3.15. Тривалість уроків у Школі-ліцеї становить:  у 1-х класах – 35 хвилин, у 2-4-х класах – 40 хвилин, у 5-11-х (12-х) – 45 хвилин.
    Зміна тривалості   уроків   допускається   за  погодженням  з управлінням  освіти і науки Тернопільської міської ради та  державної санітарно-епідеміологічної служби.

     3.16. Для  учнів  5-9-х  класів  допускається проведення підряд двох уроків під час лабораторних і  контрольних  робіт,  написання творів, а також уроків трудового навчання. У 10-11-х класах допускається проведення  підряд  двох  уроків  з  одного  предмета інваріантної та варіативної частини навчального плану і профільних
дисциплін (предметів).

        У ліцейних класах допускається проведення підряд двох уроків з одного предмета інваріантної та варіативної частини.

    3.17. Школа-ліцей може обрати інші,  крім уроку,  форми  організації навчально-виховного процесу.

    3.18. Тривалість    перерв   між   уроками   встановлюється   з урахуванням  потреби  в   організації   активного   відпочинку і харчування учнів, але не менш як 10 хвилин, великої перерви (після другого або третього уроку) – 20 хвилин.

    3.19. Розклад  уроків  складається   відповідно   до   робочого навчального   плану   школи-ліцею   з   дотриманням   педагогічних  та санітарно-гігієнічних вимог і затверджується керівником закладу.

    3.20. Відволікання учнів від навчальних занять для  провадження інших видів діяльності забороняється (крім випадків,  передбачених законодавством).

    3.21. Залучення учнів  до  видів  діяльності,  не  передбачених навчальною   програмою   та  робочим  навчальним  планом  Школи-ліцею, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або осіб,  які їх замінюють.

      3.22. Зміст,  обсяг  і  характер  домашніх завдань визначаються вчителем відповідно до педагогічних і санітарно-гігієнічних  вимог з   урахуванням   вимог   навчальних   програм  та  індивідуальних особливостей учнів.

   Домашні завдання учням 1-х класів не задаються.

  1. ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ 

   4.1. Критерії   оцінювання    навчальних    досягнень    учнів
Школи-ліцею визначаються Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.
 

  4.2. Облік  навчальних  досягнень  учнів протягом навчального року здійснюється у класних журналах,  інструкції  про ведення яких затверджуються Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.  Результати навчальної діяльності за рік заносяться до особових справ учнів.

     4.3. У першому класі дається  словесна  характеристика  знань, умінь  і навичок учнів.  За рішенням педагогічної ради Школи-ліцею може надаватися словесна  характеристика  знань,  умінь і навичок учнів другого класу.

       У наступних  класах  оцінювання  здійснюється  відповідно  до
критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів.

    4.4. Школа-ліцей  може  використовувати  інші  системи   оцінювання навчальних досягнень учнів за погодженням з управлінням  освіти і науки Тернопільської міської ради.  При  цьому  оцінки  з   навчальних предметів  за  семестри,  рік,  результати  державної  підсумкової атестації переводяться у бали відповідно до  критеріїв  оцінювання навчальних досягнень учнів.

    4.5. Доцільність  виставлення  учням  оцінки  з поведінки,  за участь у суспільно корисній,  громадській діяльності  та  критерії виставлення   такої   оцінки  визначаються  статутом  Школи-ліцею.  До додатків до документів про освіту (свідоцтво про  базову  загальну середню   освіту,  атестат  про  повну  загальну  середню  освіту) зазначені оцінки не виставляються.

    4.6. Навчання у випускних  (4-х,  9-х  і  11-х)  класах Школи-ліцею  завершується  державною  підсумковою  атестацією.  Зміст, форма і порядок державної підсумкової атестації визначаються Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.
 
     В окремих випадках  учні  за  станом  здоров’я  або  з  інших поважних  причин  можуть  бути звільнені від державної підсумкової атестації у порядку, що встановлюється Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України  та МОЗ.

   4.7. Учні початкової школи,  які протягом одного року навчання не засвоїли програмний матеріал,  за поданням педагогічної ради та згодою  батьків  (осіб,  які  їх  замінюють)   направляються   для обстеження   фахівцями  відповідної  психолого-медико-педагогічної консультації.  За висновками  зазначеної  консультації  такі  учні можуть     продовжувати     навчання    в    спеціальних    школах (школах-інтернатах) або навчатися за  індивідуальними  навчальними планами і програмами за згодою батьків (осіб, які їх замінюють).

   4.8. Учні   початкової   школи,   які  через  поважні  причини (хвороба,  інші обставини) за результатами річного  оцінювання  не засвоїли   скориговану   до  індивідуальних  здібностей  навчальну програму,  можуть  бути,  як  виняток,  залишені  для   повторного навчання  у  тому самому класі за рішенням педагогічної ради та за
згодою батьків (осіб, які їх замінюють).

   4.9. За результатами навчання  учням  (випускникам)  видається відповідний   документ  (табель,  свідоцтво  про  базову  загальну  середню освіту, атестат про повну загальну середню освіту). Зразки документів   про   базову   та   повну   загальну  середню  освіту затверджуються Кабінетом Міністрів України.

   4.10. Учням,  які закінчили основну школу (9-й клас), видається свідоцтво про базову загальну середню освіту.
   Свідоцтво про  базову  загальну  середню  освіту дає право на вступ до  школи  III  ступеня,  професійно-технічного  навчального закладу, вищого навчального закладу I-II рівня акредитації.

   4.11. Учням,  які  закінчили  старшу  школу  (11-й   клас) видається атестат про повну загальну середню освіту.

   Атестат про  повну загальну середню освіту дає право на вступ до професійно-технічних та вищих навчальних закладів усіх типів  і форм власності.

   4.12. Випускникам  9-х,  11-х класів,  які не атестовані хоча б з одного предмета, видається табель успішності.

   Учні, які не отримали документи про освіту, можуть продовжити навчання екстерном.

   4.13. За  відмінні  успіхи  в навчанні учні 2-8-х,  10-х (11-х) класів  можуть  нагороджуватися  похвальним  листом   “За   високі досягнення  у  навчанні”,  а  випускники  закладів  III  ступеня – похвальною грамотою “За особливі  досягнення  у  вивченні  окремих предметів”,  медалями  – золотою “За високі досягнення у навчанні”
або срібною “За досягнення  у  навчанні”.  За  відмінні  успіхи  в навчанні  випускникам  закладу  II ступеня видається свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою.  Порядок  нагородження учнів за відмінні успіхи у навчанні встановлюється Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.
   За успіхи     у     навчанні     (праці)     для    учасників навчально-виховного    процесу     статутом     Школи-ліцею     можуть встановлюватися різні форми морального і матеріального заохочення.

   4.14. Свідоцтва  про  базову загальну середню освіту,  атестати про повну загальну середню освіту та  відповідні  додатки  до  них реєструються у книгах обліку та видачі зазначених документів.
   Контроль за  дотриманням порядку видачі випускникам свідоцтв, атестатів,  золотих і срібних медалей, похвальних грамот та листів здійснюється  Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України,  іншими центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать заклади,  управлінням освіти.

Дата: 23 квітня, 2020
Автор: Адміністрація школи
 
 

Три речі визначають людину: праця, чесність і мудрість

Випадкові фото

Історія школи

Тернопільська СШ №6 заснована в 1947 році. Спершу вона не мала власного приміщення, а тому функціонувала в корпусах СШ №1 (зараз тут Українська гімназія імені І. Франка) та політехнічного інституту (зараз ТНТУ ім І. Пулюя). У 1960 році школа одержала нове приміщення по вул. Леніна, 25 (зараз це вул. Руська, 6), в якому знаходиться і тепер. ...
Читати далі...

Міні Відеогалерея

Педагогічний колектив

Абрамик Любов Богданівна - вчитель англійської мови Кічук Марія Іванівна - вчитель математики Сеник Надія Михайлівна - вчитель української мови та літератури Флешар Олександра Богданівна - вчитель української мови та літератури Гайда Галина Володимирівна - вчитель біології Голда Оксана Василівна - керівник гуртка Лоджук Тарас Григорович - вчитель фізичної культури Ненич Олена Зіновіївна - вчитель початкових класів Вишневська Наталія Петрівна - вчитель початкових класів Лисобей Людмила Василівна - вчитель математики Марцинюк Олександра Степанівна - вчитель початкових класів Маланюк Борис Орестович - керівник драматичного гуртка Остапчук Ольга Миколаївна - вчитель математики Гриненко Наталія Володимирівна - практичний психолог Доскоч Галина Володимирівна - вчитель математики Антонюк Наталія Петрівна - вчитель англійської мови Анцібор Наталія Олексіївна - вчитель світової літератури Бабій Наталія Зіновіївна - вчитель початкових класів Белендюк Руслана Степанівна - вчитель музики Бичок Надія Йосипівна - вчитель початкових класів Буртник Тамара Іванівна - вчитель початкових класів Бутова Ольга Вікторівна - вчитель початкових класів Бутрин Ольга Богданівна - вчитль фізики Вишневська Лариса Петрівна - вчитель хімії Вишньовська Наталія Михайлівна - вчитель початкових класів Гандзола Михайло Васильович - керівник гуртка Горбач Наталія Дмитрівна - вчитель образотворчого мистецтва Горин Олег Петрович - вчитель фізичної культури Грицак Мар'яна Ярославівна - вчитель математики Грицина Мар'яна Степанівна - вчитель початкових класів Данилків Тетяна Ярославівна - соціальний педагог Дубчак Марина Віталіївна - вчитель англійської мови Ензельт Олександр Миколайович - вчитель фізики Заверуха Людмила Любомирівна - вчитель початкових класів Зозуляк Сергій Володимирович - вчитель історії Зотько Ольга Василівна - вчитель початкових класів Кіцак Оксана Романівна - вчитель біології Кавецька Марія Йосипівна - вчитель початкових класів Казакова Віра Миколаївна - вчитель української мови і літератури Катола Антоніна Іванівна - вчитель англійської мови Кашуба Наталія Богданівна - вчитель англійської мови Когут Марія Зіновіївна - вчитель географії Кольба Валентина Олексіївна - заступник директора з виховної роботи Кріль Любов Степанівна - вчитель початкових класів Куземко Наталія Дмитрівна - вчитель німецької мови Кулешко Віталій Іванович - вчитель математики Купецька Ольга Петрівна - вчитель англійської мови Сорока Ольга Петрівна - вчитель музики, етики, естетики Лень Марія Василівна - вчитель англійської мови Лихачинська Іванна Іванівна - вчитель історії Лоджук Надія Романівна - вчитель початкових класів Лотоцька Наталія Богданівна - вчитель української мови та літератури Лукашова Валентина Володимирівна - вчитель географії Матвіїв Іван Йосипович - вчитель історії Матвіїшин Світлана Сергіївна - керівник драматичного гуртка Мелимука Анна Олексіївна - вчитель християнської етики Михайлишин Ніна Володимирівна - вчитель української мови та літератури Моліцька Алла Леонідівна - вчитель хімії Мотрук Віра Іванівна - вчитель математики Недошитко Віктор Дмитрович - вчитель трудового навчання Олійник Діана Петрівна - вчитель англійської мови Остапчук Вадим Олександрович - вчитель креслення Пагут Віра Петрівна - учитель інформатики Паланиця Любов Григорівна - керівник військово-патріотичного гуртка, вчитель хімії Рачинська Галина Степанівна - вчитель української мови та літератури Роговська Ольга Яківна - вчитель фізичної культури Сагайдак Надія Стефанівна - вчитель англійської мови Синюк Людмила Йосипівна - вчитель ОБЖ Сиротюк Світлана Василівна - вчитель біології Соколова Ольга Михайлівна - вчитель інформатики Тарноруда Олег Петрович - вчитель історії Тимочко Надія Іванівна - вчитель початкових класів Тимчак Ірина Андріївна - педагог-організатор Ткачук Оксана Петрівна - вихователь ГПД Туровська Надія Романівна - бібліотекар Холодняк Наталія Василівна - вчитель світової літератури Хомич Галина Василівна - вчитель фізичної культури Чикалова Надія Максимівна - вчитель фізичної культури Яремчук Ганна Семенівна - вчитель трудового навчання
© ТНВК "Школа-Ліцей №6 ім. Н.Яремчука", 2013 - 2024
Всі права захищено.