Тернопільський навчально-виховний комплекс
"Школа-ліцей №6 ім. Н.Яремчука"

Архів публікацій

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Стратегія розвитку школи-ліцею 2016-2020

Зміст

 1. Місія школи-ліцею.
 2. Основні завдання розвитку школи-ліцею.
 3. Аналіз суспільного середовища та оцінка актуальності розвитку школи-ліцею.
 4. Аналіз потенціалу школи-ліцею.
 5. Формування та аналіз стратегічних цілей.
 6. План дій щодо покращення матеріально-технічного оснащення школи-ліцею.
 7. Виховний орієнтир шкільних традицій – СКІНД.
 8. Основні положення генеральної стратегії.
 9. Впровадження, контроль та оцінка результатів вибраної стратегії.
 10. Висновок.

 Скачати: оригінал документу

 Стратегія розвитку школи-ліцею на 2016-2020 роки

 1. Місія школи-ліцею

Місія школи-ліцею полягає у створенні таких умов в яких учень стане повноправним учасником едукаційного процесу, а не пасивним споживачем знань.

Освіта в нашому закладі зосереджується на дитині, а не на академічних знаннях, і вчителі підтримують і розвивають потенціал кожного учня. Відповідно до цього, на уроках діти не стільки готуватимуться до дорослого життя в майбутньому, а житимуть цікавим життям зараз.

Місія нашої школи-ліцею також полягає і в створенні території, де свобода педагогічної думки та ідеї стає  головною опорою позитивного іміджу навчального закладу. Це і свобода від негативних емоцій, і відчуття смаку життя як у дітей, так і у вчителів.

Місію школи-ліцею педколектив вбачає і в здобутті учнями основ мудрості. Тому розвиток інтелектуальної культури є пріоритетним у едукаційному процесі школи-ліцею.

І заклик: ,,Будь мудрим!” слугує нашим девізом. Це означає: вчити учнів узгоджувати  свої інтереси з інтересами інших, прагнути досягти єдності з людьми, принести їм радість та допомагати. Учні мають знати, що мудрість виявляється тоді, коли знання підсилюються інтуїцією і глибокими роздумами, освітленими високою моральністю.

Едукаційний процес в школі-ліцеї здійснюється за принципом природо- доцільності, який є системоутворюючим. Злагоджена робота всіх шкільних систем сприятиме виконанню місії нашого навчального закладу.

 1. Основні завдання розвитку школи-ліцею

1. Ефективно впроваджувати в едукаційний процес шкільних СКІНДів  (сучасних колективно-індивідуальних дійств).

2. Здійснювати навчання за принципом ,,школа поза школою”.

3. Використовувати навчальні заняття у вигляді кейсів, квестів, комплексно-хвильових, інтегрованих.

4. Поширювати вплив розумових ігор на вивчення навчальних предметів.

5. Вдосконалювати матеріально-технічну базу школи-ліцею як в технічному оснащенні так і в практичному оформленні шкільного приміщення.

6. Активізувати діяльність товариства ліцеїстів ,,Знак запитання”.

7. Активізувати діяльність учнівського самоврядування.

8. Створювати і надалі комфортні умови для всіх учасників едукаційного процесу.

9. Брати активну участь в міжнародних освітніх проектах, освітніх конференціях, семінарах та фестивалях.

10. Створити на базі школи-ліцею координаційний центр лінгвістичної олімпіади.

11. Налагоджувати мережеву взаємодію з іншими навчальними закладами України і світу.

12. Використовувати альтернативний професійний моніторинг якості роботи школи-ліцею незалежними освітніми експертами.

 1. Аналіз суспільного середовища та оцінка актуальності створення стратегії розвитку школи-ліцею

В сучасних умовах виникло багато проблем з гуманітарною освітою через різні події в суспільному житті. Серед них:

 1. Прихід епохи Інтернету. В умовах поширення інформації за допомогою мережі Інтернет завдання учителя змінюються. Йому потрібно не стільки інформувати, скільки вибудовувати урок таким чином, щоб викликати в учнів потребу дізнатися про об’єкт, що вивчається, якомога більше.
 2. Негативний вплив телебачення з причини вкрай низького рівня більшості програм.
 3. Небачена пропаганда популярної культури.
 4. Нестача справжньої еліти в країні, яка б створювала атмосферу культури в суспільстві, підтримувала рівень високої духовності і поширювала знання, необхідні для духовного балансу.
 5. Перетворення всіх духовних, творчих, елітних, художніх, естетичних, етичних начал в примітивні мас-медійні шоу.
 6. Господарями людських душ стали не творчі, думаючі, харизматичні особистості, а шоумени.
 7. Недостатня увага до математичних наук, логіки, мислення взагалі,

сприяла занепаду прогресивної думки в суспільстві.

 1. Трудове і фізичне виховання також залишилися на другому плані. Тому загальний розвиток нашої нації гальмується.

Проблеми педагогів полягають у тому, що їх голос та вплив приглушують поп-культура, нескінченні шоу. Але ситуація не безвихідна. Нам необхідно переглянути багато позицій викладання новітніх предметів.  Необхідно пожертвувати консервативною частиною навчання і включити максимально інноваційне мислення. Не забувати, що однією з умов успіху в педагогічній роботі є почуття любові учителя до учня.  І якщо в бесідах, дискусіях з дітьми вчитель хоче давати негативні оцінки тим чи іншим явищам суспільного життя, то повинен пам’ятати, що нам потрібно боротися не проти чогось недостойного, а за прекрасне. Тому нам необхідно створити стратегію розвитку школи-ліцею, яка сприятиме тому, що і діти, і батьки, і, звичайно, вчителі випромінюватимуть багато Світла, Добра і Любові, чим робитимуть навколишній світ благороднішим. А це досягається творчою працею, яка приносить користь і задоволення. Наша стратегія ґрунтується на розумінні другорядності матеріальних цінностей і орієнтирі на розвиток людських здібностей як основного ресурсу нового часу.

 1. Аналіз потенціалу школи-ліцею

 Протягом останніх десяти років школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука користується авторитетом у громадськості міста. Позитивний імідж нашого навчального закладу забезпечується ґрунтовними знаннями, які  здобувають наші  учні, цікавим і змістовним едукаційним процесом та інноваційним підходом до освітнього процесу в цілому.

Ми співпрацюємо з усіма місцевими університетами та коледжами, дружимо з багатьма школами України. Завдяки сучасним інтерактивним мультимедійним технологіям наші учні спілкуються зі школярами багатьох країн світу.

Участь школярів в міжнародних програмах та міжнародних конкурсах сприяє розвитку комунікативним копетентностям школярів та творчого мислення.

Система едукаційної роботи в школі-ліцеї постійно вдосконалюється. Участь адміністрації школи-ліцею та вчителів в багатьох міжнародних та всеукраїнських освітніх конференціях, фестивалях та семінарах дає позитивні результати в роботі зі школярами. Вчителі активно пропагують власні методи ведення навчальних занять, є авторами і співавторами навчальних посібників. Кейси, квести, комплексно-хвильові уроки, навчання  ,,школа без стін” є цікавим і практичним компонентом шкільного життя.

Віковий склад педагогів є оптимальним, оскільки плеяда досвідчених педагогів із задоволенням співпрацює і дружить з молодими  колегами, обмінюється з ними освітніми ідеями. Їх методичний потенціал потрібно насамперед спрямувати на створення в школі-ліцеї навчальних лабораторій, покращення умов для трудового навчання і фізичного виховання школярів,  наданню навчанню практичного спрямування. Співпраця та співдружність всієї шкільної родини створює комфортне освітнє середовище.

Учнівське самоврядування допомагає педагогам створити такі умови, щоб ніхто з школярів не був байдужим до шкільного життя.

Залучення батьків до едукаційного процесу дає позитивні результати. Привернення їхньої уваги до розвитку дітей сприяє підвищенню їх відповідальності за стан справ у школі-ліцеї. А хороший рівень освітнього процесу сприяє залученню спонсорських коштів для вдосконалення матеріально-технічного оснащення навчального закладу.

Такий потенціал вселяє віру в те, що педагогічний колектив зможе зробити все, щоб діти, завершуючи навчання в нашій школі-ліцеї вміли жити в злагоді з собою і з навколишнім світом, щоб були працьовитими і щоб зуміли обрати професію до душі, щоб потім утримувати себе і свою сім’ю, щоб мудро ставилися до матеріальних цінностей і духовного покликання людини, щоб були патріотами свого краю і України.

 1. Формування та аналіз стратегічних цілей

Щоб добитися успіху в будь-якій справі, необхідно мати стратегію, яка приведе до позитивної цілі. Загальна велика ціль завжди складається з окремих напрямів, які взаємопов’язані. Так, для всебічного розвитку особистості потрібний високий рівень трудового, фізичного, морального, естетичного та розумового напрямів.

Для досягнення такого рівня в сучасних умовах необхідний винахідливий, мудрий план – стратагема. Стратагема – це позитивний досвід минулого, загальний приклад, це вміння досягати успіху завдяки добре продуманому плану. Для кожного напряму едукаційного процесу в школі-ліцеї повинна бути своя стратагема.

Стратагема фізичного виховання

       Немає в світі кращого одягу ніж бронза м’язів і свіжість шкіри. Орієнтири реалізації стратагеми – 10 секретів здоров’я:

 1. Сила розуму (основа здоров’я і хвороби знаходиться в нашому розумі).
 2. Сила дихання (глибоке дихання впливає на емоції).
 3. Сила фізичних вправ (фізична діяльність приносить сили).
 4. Сила правильного харчування (правильне харчування подібне будівництву будинку).
 5. Сила сміху (сміх – вічний цілитель).
 6. Сила відпочинку (істинне здоров’я неможливе, якщо мозок і тіло не відпочивають).
 7. Сила правильної осанки (осанка впливає на наш настрій та емоції так як і на фізичний стан).
 8. Сила навколишнього середовища (свіже повітря і сонячне світло – дарунок Природи).
 9. Сила віри (для істинного здоров’я ми потребуємо не тільки фізичну їжу, але і духовну).
 10. Сила любові (потрібно дарувати любов людям і світу).

Будь мудрим: пізнай свої фізичні можливості і загартовуй здоров’я, знай і вмій займатися 10 видами спорту.

   Стратагема трудового виховання.

Ліниві – люди завжди посередні. Працьовитість і ентузіазм завжди винагороджуються.

Шляхи реалізації стратегеми:

 1. Забезпечення чистоти і порядку в класних кімнатах та коридорах школи-ліцею.
 2. Озеленення приміщення школи-ліцею.
 3. Ведення домашнього господарства учнями.
 4. Ручна і механічна робота в навчальних майстернях.
 5. Загальношкільні толоки.
 6. Участь у волонтерських загонах.
 7. Оволодіння 2-3 видами декоративно-прикладного мистецтва.
 8. Участь в позашкільних гуртках.

Учні повинні усвідомити, що без ентузіазму немає творчості, а немає творчості – розвиток особистості гальмує, звідки і в результаті виростає посередність.

Будь мудрим: радій плодам своєї праці.

Стратагема розумового виховання.

Розум завжди повинен бути зайнятим, і коли він не матиме доброго, тоді звертатиметься до поганого.

Орієнтири реалізації стратагеми:

 1. Особистісно-зорієнтоване навчання.
 2. Інтерес до читання книг.
 3. Грамотна мова.
 4. Спостереження і дослідження природи і суспільства.
 5. Творча позакласна робота учнів.
 6. Розумові ігри.
 7. Прагнення діяти і творити добрі справи.
 8. Формування інтелектуальної культури.

Будь мудрим: доклади серце своє до навчання і вуха свої до розумних слів.

Стратагема морального виховання.

Ми повинні робити себе не стільки щасливими, скільки достойними щастя. Орієнтири реалізації стратагеми:

 1. Кодекс честі сина своєї родини і громадянина.
 2. Гармонійні поєднання інтересів держави і особистості.
 3. Багатство духовного світу людини.
 4. Традиції мого народу.
 5. Свобода – означає відповідальність.

Будь мудрим: усвідом себе частинкою Всесвіту і дитиною творця.

Стратагема естетичного виховання.

Не сприйняття твору високого мистецтва – це показник «несправності» особистості. Орієнтири реалізації стратагеми:

 1. Неповторність особистості.
 2. Найкраща музика – природа.
 3. Якщо в твоєму житті недостатньо прекрасного – створи його.
 4. Художня самодіяльність.
 5. Зустрічі з визначними особистостями.

Будь мудрим: чим вища естетична культура особистості – тим легше розв’язуються різні проблеми.

Презентабельність, грамотна мова і книги – запорука успіху наших школярів в житті.

Дата: 8 жовтня, 2016
Автор: Адміністрація школи
 
 

Три речі визначають людину: праця, чесність і мудрість

Випадкові фото

Історія школи

Тернопільська СШ №6 заснована в 1947 році. Спершу вона не мала власного приміщення, а тому функціонувала в корпусах СШ №1 (зараз тут Українська гімназія імені І. Франка) та політехнічного інституту (зараз ТНТУ ім І. Пулюя). У 1960 році школа одержала нове приміщення по вул. Леніна, 25 (зараз це вул. Руська, 6), в якому знаходиться і тепер. ...
Читати далі...

Міні Відеогалерея

Педагогічний колектив

Абрамик Любов Богданівна - вчитель англійської мови Кічук Марія Іванівна - вчитель математики Сеник Надія Михайлівна - вчитель української мови та літератури Флешар Олександра Богданівна - вчитель української мови та літератури Гайда Галина Володимирівна - вчитель біології Голда Оксана Василівна - керівник гуртка Лоджук Тарас Григорович - вчитель фізичної культури Ненич Олена Зіновіївна - вчитель початкових класів Вишневська Наталія Петрівна - вчитель початкових класів Лисобей Людмила Василівна - вчитель математики Марцинюк Олександра Степанівна - вчитель початкових класів Маланюк Борис Орестович - керівник драматичного гуртка Остапчук Ольга Миколаївна - вчитель математики Гриненко Наталія Володимирівна - практичний психолог Доскоч Галина Володимирівна - вчитель математики Антонюк Наталія Петрівна - вчитель англійської мови Анцібор Наталія Олексіївна - вчитель світової літератури Бабій Наталія Зіновіївна - вчитель початкових класів Белендюк Руслана Степанівна - вчитель музики Бичок Надія Йосипівна - вчитель початкових класів Буртник Тамара Іванівна - вчитель початкових класів Бутова Ольга Вікторівна - вчитель початкових класів Бутрин Ольга Богданівна - вчитль фізики Вишневська Лариса Петрівна - вчитель хімії Вишньовська Наталія Михайлівна - вчитель початкових класів Гандзола Михайло Васильович - керівник гуртка Горбач Наталія Дмитрівна - вчитель образотворчого мистецтва Горин Олег Петрович - вчитель фізичної культури Грицак Мар'яна Ярославівна - вчитель математики Грицина Мар'яна Степанівна - вчитель початкових класів Данилків Тетяна Ярославівна - соціальний педагог Дубчак Марина Віталіївна - вчитель англійської мови Ензельт Олександр Миколайович - вчитель фізики Заверуха Людмила Любомирівна - вчитель початкових класів Зозуляк Сергій Володимирович - вчитель історії Зотько Ольга Василівна - вчитель початкових класів Кіцак Оксана Романівна - вчитель біології Кавецька Марія Йосипівна - вчитель початкових класів Казакова Віра Миколаївна - вчитель української мови і літератури Катола Антоніна Іванівна - вчитель англійської мови Кашуба Наталія Богданівна - вчитель англійської мови Когут Марія Зіновіївна - вчитель географії Кольба Валентина Олексіївна - заступник директора з виховної роботи Кріль Любов Степанівна - вчитель початкових класів Куземко Наталія Дмитрівна - вчитель німецької мови Кулешко Віталій Іванович - вчитель математики Купецька Ольга Петрівна - вчитель англійської мови Сорока Ольга Петрівна - вчитель музики, етики, естетики Лень Марія Василівна - вчитель англійської мови Лихачинська Іванна Іванівна - вчитель історії Лоджук Надія Романівна - вчитель початкових класів Лотоцька Наталія Богданівна - вчитель української мови та літератури Лукашова Валентина Володимирівна - вчитель географії Матвіїв Іван Йосипович - вчитель історії Матвіїшин Світлана Сергіївна - керівник драматичного гуртка Мелимука Анна Олексіївна - вчитель християнської етики Михайлишин Ніна Володимирівна - вчитель української мови та літератури Моліцька Алла Леонідівна - вчитель хімії Мотрук Віра Іванівна - вчитель математики Недошитко Віктор Дмитрович - вчитель трудового навчання Олійник Діана Петрівна - вчитель англійської мови Остапчук Вадим Олександрович - вчитель креслення Пагут Віра Петрівна - учитель інформатики Паланиця Любов Григорівна - керівник військово-патріотичного гуртка, вчитель хімії Рачинська Галина Степанівна - вчитель української мови та літератури Роговська Ольга Яківна - вчитель фізичної культури Сагайдак Надія Стефанівна - вчитель англійської мови Синюк Людмила Йосипівна - вчитель ОБЖ Сиротюк Світлана Василівна - вчитель біології Соколова Ольга Михайлівна - вчитель інформатики Тарноруда Олег Петрович - вчитель історії Тимочко Надія Іванівна - вчитель початкових класів Тимчак Ірина Андріївна - педагог-організатор Ткачук Оксана Петрівна - вихователь ГПД Туровська Надія Романівна - бібліотекар Холодняк Наталія Василівна - вчитель світової літератури Хомич Галина Василівна - вчитель фізичної культури Чикалова Надія Максимівна - вчитель фізичної культури Яремчук Ганна Семенівна - вчитель трудового навчання
© ТНВК "Школа-Ліцей №6 ім. Н.Яремчука", 2013 - 2024
Всі права захищено.