Внутрішня система забезпечення якості освітньої діяльності: Стандарти та критерії для самооцінювання
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності: Стандарти та критерії для самооцінювання
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ОКРЕСЛЕННЯ КОНТЕКСТУ
Відповідно до частини третьої статті 41 Закону України «Про освіту» система забезпечення якості освітив школі-ліцеї включає:
- стратегію (політику) та процедури забезпечення якості освіти;
- систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- оприлюднення критеріїв і правил оцінювання здобувачів освіти;
- оприлюднення критеріїв і правил оцінювання педагогічної діяльності учителів;
- оприлюднення критеріїв і правил оцінювання управлінської діяльності адміністрації школи-ліцею;
- забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу, в тому числі для самостійної роботи здобувачів освіти;
- забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління закладом освіти;
- створення в закладі освіти інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;
Функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти, згідно зі статтею 26 Закону України «Про освіту», забезпечує керівник закладу освіти
- ЦІЛІ
Програма внутрішньої системи забезпечення якості освіти розроблена для реалізації таких цілей в школі-ліцеї:
- формування спільного та кращого розуміння якості освіти та освітньої діяльності;
- створення можливостей для забезпечення і постійного підвищення якості повної загальної середньої освіти та освітньої діяльності;
- отримання об’єктивної інформації щодо якості освітньої діяльності;
- побудова основи для самоаналізу, самооцінювання та зовнішнього оцінювання освітньої діяльності.
- ПРИНЦИПИ
Стратегія забезпечення якостіосвітньої діяльності базується на принципах:
- Врахування освітніх потреб і очікувань
- Органічна єдність заходів щодо забезпечення якості освіти з освітнім процесом
- Відповідальність та взаємозв’язок
- Відкритість і прозорість
- Довіра
- Підтримка культури якості
НАПРЯМИ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Напрям 1. Оцінювання освітнього середовища закладу освіти
Стандарт 1.1. Освітнє середовище забезпечує комфортні та безпечні умови навчання та праці
-Школа-ліцей дбає про забезпечення нешкідливих умов для здійснення освітнього процесу у відповідності до санітарних вимог та інших нормативних актів, що стосуються облаштування та утримання території, будівель та приміщень закладу.
-У школі-ліцеїнаявні навчальні, спеціалізовані, допоміжні приміщення, необхідні для забезпечення освітнього процесу. Дотримуються норми наповнюваності класів/груп.
-Для забезпечення ефективного освітнього процесу школа-ліцей використовує спеціальне навчальне обладнання та відповідно обладнані навчальні та спеціалізовані приміщення. Матеріально-технічне та навчально-методичне забезпечення відповідає типу, спеціалізації та профілю школи-ліцею.
-Школа-ліцей докладає зусиль, щоб облаштування території та інтер’єр приміщень були комфортними, безпечними, функціональними.
-Школа-ліцейзабезпечує дотримання вимог безпеки життєдіяльності в освітньому процесі та дбає про те, щоб здобувачі освіти і педагогічні працівники були обізнані з правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Увага звертається на навчання педагогічних працівників правилам реагування у разі нещасних випадків або погіршення самопочуття учнів чи працівників закладу.
-У школі-ліцею створюються належні умови для здорового харчування, учні забезпечуються якісною та корисною їжею.
-Заклад має доступне та безпечне під’єднання до мережі Інтернет, формує в учасників освітнього процесу медіаграмотність, вміння розпізнавати можливі ризики в інформаційному просторі.
-Школа-ліцей застосовує власні підходи та методики для комфортної інтеграції учнів до освітнього процесу та шкільного життя, а педагогічних працівників до професійної діяльності у закладі.
Стандарт 1.2. Освітнє середовище закладу освіти вільне від будь-яких форм насильства та дискримінації
-Школа-ліцей дбає про психологічну та фізичну безпеку учнів через налагодження комфортної міжособистісної взаємодії, партнерства та діалогу, прийняття і дотримання учасниками освітнього процесу норм безпечного середовища.
-Школа-ліцей дотримується політики, щомістить алгоритми дій у різних випадках порушення дисципліни, конфліктних ситуаціях, проявах різних форм насилля (ці алгоритми мають стосуватись учнів (до кого звертатись), та їхніх батьків (як реагувати, як допомогти, не нашкодивши дитині), педагогів (як попередити та як діяти) та керівництва (як оперативно втрутитись і куди звернутись за допомогою – поліція, соціальна служба тощо).
-У закладі освіті розроблені чіткі і зрозумілі правила поведінки, що не є заборонними приписами, а спрямовуються на формування позитивної мотивації.
-Адміністраціята педагогічні працівники мають вибудовані стосунки між собою та з учнями на основі партнерства і поваги..
-Закладпіклується про надання необхідного та належним чином організованого психологічного супроводу учнів. Особлива увага приділяється дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах.
-Заклад вибудовує тісну співпрацю із соціальними службами щодо захисту прав дітей, правоохоронними органами..
Стандарт 1.3. У закладі освіти сформовано інклюзивне, розвивальне та мотивуюче до навчання освітнє середовище
-Закла освіти розвиває інклюзивну культуру, сприяє комфортній адаптації та інтеграції усіх учасників освітнього процесу.
-У закладі створені умови для навчання, співпраці й спілкування усіх учасників освітнього процесу (незалежно від походження, культурної та етнічної приналежності, статі, релігії, можливостей).
-Педагогічними працівниками застосовуються освітні методики та технології роботи з дітьми із особливими освітніми потребами.
-Для успішного розвитку кожної дитини, заклад активно розвиває зв’язок з родинами учнів з особливими освітніми потребами, залучає їх до команди фахівців з розроблення індивідуальної програми розвитку та іншої необхідної підтримки під час навчання.
-Освітнє середовище закладу мотивує учнів до оволодіння ключовими компетентностями, у тому числі, здорового та екологічного способу життя та фізичного розвитку..
-Важливою складовою освітнього середовища закладу освіти є бібліотека, яка використовується для індивідуальної, групової роботи, читання, проектної роботи, консультацій тощо.
Написати коментар:
FaceBook VK Сайт