24 листопада до учнів 10-ЛА та 11-ЛА завітав представник студентської організації AIESEC. Нам розповідали про екологію та цілі сталого розвитку ООН, а саме цілі номер 13, 14 і 15. Заняття проходили англійською мовою, що дало учням змогу попрактикувати свої вміння сприйняття інформації іноземною мовою на слух. Після цього ми дізналися більше про саму міжнародну студентську організацію AIESEC, перспективи вступу до неї, а також найближчі події та зустрічі, що будуть проводитися, які ми можемо відвідати. Подяка організаторам й представникам студентської організації за таку чудову зустріч.
Тернопільська відкрита олімпіада з лінгвістики пройде в неділю, 10 грудня 2023 року, з 10:00 до 14:00 в Тернопільському Навчально Виховному Комплексі “Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука”. Формат олімпіади — 4 рівноцінних задачі на 4 години для 6…8-х класів, та 4 рівноцінних задачі на 4 години для паралелі 9…11-х класів.
До участі запрошуємо всіх охочих школярів з Тернополя та інших областей України. Щоб взяти участь у заході, потрібно завчасно зареєструватися. Для кращого результату можна ознайомитись з матеріалами попередніх олімпіад на сайті https://ling.org.ua/
Учасників, що найкраще впораються із задачами туру, буде запрошено на фінальний етап олімпіади, який відбудеться у березні. Переможці фінального етапу представлять Україну на міжнародних змаганнях у Бразилії. Читати далі »
Нещодавно учні 11-ЛФ класу завітали на факультет журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. Декан факультету Вільчинська Т.П. розповіла про професію журналіста, яка є пріоритетною на освітньому ринку. Учні мали зустріч із студентами, до речі, серед них є випускники нашої школи. Зацікавила розповідь про практику у центральних медіа країни. Пізнавальною та актуальною була презентація доцентки кафедри Олесі Мединської про мову ворожнечі та способи виявлення дезінформації. Дякуємо викладачам та студентам за гостинність та можливість пізнати світ журналістики.
Революція Гідності є надзвичайно важливою подією в історії нашої країни.
Це є не тільки день вшанування пам’яті про революції, але й день, що має нагадувати усім нам про тяжкі випробування через які ми пройшли.
Завдяки саме тим людям, що взяли участь та, на жаль, загинули під час тих подій, ми та майбутні покоління можемо жити у вільній та демократичній країні.
Учнівське самоврядування нашої школи за традицією здійснює екскурсії в місця, пов’язані з Назарієм Яремчуком. У суботу, 18 листопада, ми мали унікальну можливість побачити та відчути місцини, де Назарій виріс і навчався, тому це додало особливого значення нашому візиту. Ми побували у м.Вижниця, а саме біля рідного дому народного артиста – музеї-садибі. Завітали у Вижницьку спеціалізовану школу, де навчався майбутній артист. Відвідали Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, в якому Назарій здобував вищу освіту. Побували на могилі співака у Чернівцях.
Номінація «Патріотична проза і поезія»
«Старша вікова категорія. Читці», ІІ місце:
«Середня вікова категорія. Читці»
Святою для кожної людини є земля, де вона народилася, зробила свій перший крок, вимовила перше слово, почула мамину пісню-колисанку, народну пісню. Кожному мила своя сторона. Чи мають чим пишатися українці? Чим Україна відома у світі? На ці запитання шукали відповіді учні нашої школи-ліцею. А результамом пошуків стало оформлення виставки “Пишаємось тобою, Україно!”. Тут учні мали можливість побачити стародавні та сучасні прикраси в народному стилі, вироби з дерева, кераміки, каменю, що користуються популярністю не лише серед українців; який внесок зробили українці в розвиток світу. А ще учні дізналися якими товарами торгує Україна в світі, а які варто виробляти і продавати у майбутньому.
10 листопада учні 11-ЛА класу отримали можливість відвідати кафедру теорії та практики перекладу Тернопільського національного педагогічного університету та послухати презентацію від завідувача кафедри Цепенюк Тетяни Олегівни. Учні дізналися про базові аспекти й види перекладу, про особливості роботи перекладача, про переваги та недоліки цієї професії. Усі бажаючі мали змогу випробувати свої навички на практиці. Дякуємо організаторам за прекрасну нагоду спробувати себе у ролі синхронного перекладача, це був безцінний досвід для одинадцятикласників.
9 листопада в нашій школі відбулася інтелектуальна гра “Що? Де? Коли?”. Її головною метою був усебічний розвиток учнів і залучення до СКІНДів не лише відмінників, а й тих, хто має інтерес до інших галузей.
Гра складалася із трьох турів: «Правда-неправда», «Ерудит», «Фототур». Змагались в інтелектуальній першості учні 9-11 класів.
Шкільний громадський бюджет – це інструмент громадської участі, що надає можливість учням покращити навчальний процес та позашкільний час, шляхом подачі ідеї з їх вдосконалення на шкільний конкурс проєктів, обрання учнями проєктів-переможців, які в подальшому будуть реалізовані в межах навчального закладу.
Цього року учнями нашої школи було подано такі проєкти:
Розробники проєктів активно працювали над промоційною кампанією, презентували свої ідеї на шкільній гутірці. Опісля відбулося електронне голосування серед учнів 7-11 класів.
З результатами голосування ви можете ознайомити в підсумковому протоколі.
У ТНВК «Школа-ліцей №6 ім.Н.Яремчука» відбувся «День фізики». Тематика цього дня «Фізичний калейдоскоп». Дійство проводилось для учнів 7-11 класів.
Отже, у нас були роздруковані оригінальні та цікаві фізичні меми, які учні могли бачити на стінах . Також відбувся конкурс «Найоригінальніші окуляри», де учні брали звичайні окуляри та, включаючи свій креатив, переробляли їх у незвичайні. Переможцями конкурсу стали дві учениці 7-Б класу та 7-В класів.
Днями у школу-ліцей завітала тернопільська журналістка Зоряна Биндас, яка розповіла учням молодших класів про поїздки у зону бойових дій та презентувала свою книгу «Котики-патріотики». Письменниця познайомила школярів з героями книги: кицями Монро і Марі, котом Добрим та малюком Перчиком. Діти із захопленням слухали, як сміливі чотирилапі перемагають ворогів. А ще Зоряна Биндас підготувала сюрприз: автограф у вигляді лапок двох котиків авторки, які допомагали писати їй текст.