Стратегія розвитку школи-ліцею
Зміст
- Місія школи-ліцею.
- Основні завдання розвитку школи-ліцею.
- Аналіз суспільного середовища та оцінка актуальності розвитку школи-ліцею.
- Аналіз потенціалу школи-ліцею.
- Формування та аналіз стратегічних цілей.
- План дій щодо покращення матеріально-технічного оснащення школи-ліцею.
- Виховний орієнтир шкільних традицій – СКІНД.
- Основні положення генеральної стратегії.
- Впровадження, контроль та оцінка результатів вибраної стратегії.
- Висновок.
Стратегія розвитку школи-ліцею на 2016-2020 роки
- Місія школи-ліцею
Місія школи-ліцею полягає у створенні таких умов в яких учень стане повноправним учасником едукаційного процесу, а не пасивним споживачем знань.
Освіта в нашому закладі зосереджується на дитині, а не на академічних знаннях, і вчителі підтримують і розвивають потенціал кожного учня. Відповідно до цього, на уроках діти не стільки готуватимуться до дорослого життя в майбутньому, а житимуть цікавим життям зараз.
Місія нашої школи-ліцею також полягає і в створенні території, де свобода педагогічної думки та ідеї стає головною опорою позитивного іміджу навчального закладу. Це і свобода від негативних емоцій, і відчуття смаку життя як у дітей, так і у вчителів.
Місію школи-ліцею педколектив вбачає і в здобутті учнями основ мудрості. Тому розвиток інтелектуальної культури є пріоритетним у едукаційному процесі школи-ліцею.
І заклик: ,,Будь мудрим!” слугує нашим девізом. Це означає: вчити учнів узгоджувати свої інтереси з інтересами інших, прагнути досягти єдності з людьми, принести їм радість та допомагати. Учні мають знати, що мудрість виявляється тоді, коли знання підсилюються інтуїцією і глибокими роздумами, освітленими високою моральністю.
Едукаційний процес в школі-ліцеї здійснюється за принципом природо- доцільності, який є системоутворюючим. Злагоджена робота всіх шкільних систем сприятиме виконанню місії нашого навчального закладу.
- Основні завдання розвитку школи-ліцею
1.Ефективно впроваджувати в едукаційний процес шкільних СКІНДів (сучасних колективно-індивідуальних дійств).
2.Здійснювати навчання за принципом ,,школа поза школою”.
3.Використовувати навчальні заняття у вигляді кейсів, квестів, комплексно-хвильових, інтегрованих.
4.Поширювати вплив розумових ігор на вивчення навчальних предметів.
5.Вдосконалювати матеріально-технічну базу школи-ліцею як в технічному оснащенні так і в практичному оформленні шкільного приміщення.
6.Активізувати діяльність товариства ліцеїстів ,,Знак запитання”.
7.Активізувати діяльність учнівського самоврядування.
8.Створювати і надалі комфортні умови для всіх учасників едукаційного процесу.
9.Брати активну участь в міжнародних освітніх проектах, освітніх конференціях, семінарах та фестивалях.
10.Створити на базі школи-ліцею координаційний центр лінгвістичної олімпіади.
11.Налагоджувати мережеву взаємодію з іншими навчальними закладами України і світу.
12.Використовувати альтернативний професійний моніторинг якості роботи школи-ліцею незалежними освітніми експертами.
- Аналіз суспільного середовища та оцінка актуальності створення стратегії розвитку школи-ліцею
В сучасних умовах виникло багато проблем з гуманітарною освітою через різні події в суспільному житті. Серед них:
- Прихід епохи Інтернету. В умовах поширення інформації за допомогою мережі Інтернет завдання учителя змінюються. Йому потрібно не стільки інформувати, скільки вибудовувати урок таким чином, щоб викликати в учнів потребу дізнатися про об’єкт, що вивчається, якомога більше.
- Негативний вплив телебачення з причини вкрай низького рівня більшості програм.
- Небачена пропаганда популярної культури.
- Нестача справжньої еліти в країні, яка б створювала атмосферу культури в суспільстві, підтримувала рівень високої духовності і поширювала знання, необхідні для духовного балансу.
- Перетворення всіх духовних, творчих, елітних, художніх, естетичних, етичних начал в примітивні мас-медійні шоу.
- Господарями людських душ стали не творчі, думаючі, харизматичні особистості, а шоумени.
- Недостатня увага до математичних наук, логіки, мислення взагалі,
сприяла занепаду прогресивної думки в суспільстві.
- Трудове і фізичне виховання також залишилися на другому плані. Тому загальний розвиток нашої нації гальмується.
Проблеми педагогів полягають у тому, що їх голос та вплив приглушують поп-культура, нескінченні шоу. Але ситуація не безвихідна. Нам необхідно переглянути багато позицій викладання новітніх предметів. Необхідно пожертвувати консервативною частиною навчання і включити максимально інноваційне мислення. Не забувати, що однією з умов успіху в педагогічній роботі є почуття любові учителя до учня. І якщо в бесідах, дискусіях з дітьми вчитель хоче давати негативні оцінки тим чи іншим явищам суспільного життя, то повинен пам’ятати, що нам потрібно боротися не проти чогось недостойного, а за прекрасне. Тому нам необхідно створити стратегію розвитку школи-ліцею, яка сприятиме тому, що і діти, і батьки, і, звичайно, вчителі випромінюватимуть багато Світла, Добра і Любові, чим робитимуть навколишній світ благороднішим. А це досягається творчою працею, яка приносить користь і задоволення. Наша стратегія ґрунтується на розумінні другорядності матеріальних цінностей і орієнтирі на розвиток людських здібностей як основного ресурсу нового часу.
- Аналіз потенціалу школи-ліцею
Протягом останніх десяти років школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука користується авторитетом у громадськості міста. Позитивний імідж нашого навчального закладу забезпечується ґрунтовними знаннями, які здобувають наші учні, цікавим і змістовним едукаційним процесом та інноваційним підходом до освітнього процесу в цілому.
Ми співпрацюємо з усіма місцевими університетами та коледжами, дружимо з багатьма школами України. Завдяки сучасним інтерактивним мультимедійним технологіям наші учні спілкуються зішколярами багатьох країн світу.
Участь школярів в міжнародних програмах та міжнародних конкурсах сприяє розвитку комунікативним копетентностям школярів та творчого мислення.
Система едукаційної роботи в школі-ліцеї постійно вдосконалюється. Участь адміністрації школи-ліцею та вчителів в багатьох міжнародних та всеукраїнських освітніх конференціях, фестивалях та семінарах дає позитивні результати в роботі зі школярами. Вчителі активно пропагують власні методи ведення навчальних занять, є авторами і співавторами навчальних посібників. Кейси, квести, комплексно-хвильові уроки, навчання ,,школа без стін” є цікавим і практичним компонентом шкільного життя.
Віковий склад педагогів є оптимальним, оскільки плеяда досвідчених педагогів із задоволенням співпрацює і дружить з молодими колегами, обмінюється з ними освітніми ідеями. Їх методичний потенціал потрібно насамперед спрямувати на створення в школі-ліцеї навчальних лабораторій, покращення умов для трудового навчання і фізичного виховання школярів, наданню навчанню практичного спрямування. Співпраця та співдружність всієї шкільної родини створює комфортне освітнє середовище.
Учнівське самоврядування допомагає педагогам створити такі умови, щоб ніхто з школярів не був байдужим до шкільного життя.
Залучення батьків до едукаційного процесу дає позитивні результати. Привернення їхньої уваги до розвитку дітей сприяє підвищенню їх відповідальності за стан справ у школі-ліцеї. А хороший рівень освітнього процесу сприяє залученню спонсорських коштів для вдосконалення матеріально-технічного оснащення навчального закладу.
Такий потенціал вселяє віру в те, що педагогічний колектив зможе зробити все, щоб діти, завершуючи навчання в нашій школі-ліцеї вміли жити в злагоді з собою і з навколишнім світом, щоб були працьовитими і щоб зуміли обрати професію до душі, щоб потім утримувати себе і свою сім’ю, щоб мудро ставилися до матеріальних цінностей і духовного покликання людини, щоб були патріотами свого краю і України.
- Формування та аналіз стратегічних цілей
Щоб добитися успіху в будь-якій справі, необхідно мати стратегію, яка приведе до позитивної цілі. Загальна велика ціль завжди складається з окремих напрямів, які взаємопов’язані. Так, для всебічного розвитку особистості потрібний високий рівень трудового, фізичного, морального, естетичного та розумового напрямів.
Для досягнення такого рівня в сучасних умовах необхідний винахідливий, мудрий план – стратагема. Стратагема – це позитивний досвід минулого, загальний приклад, це вміння досягати успіху завдяки добре продуманому плану. Для кожного напряму едукаційного процесу в школі-ліцеї повинна бути своя стратагема.
Стратагема фізичного виховання
Немає в світі кращого одягу ніж бронза м’язів і свіжість шкіри. Орієнтири реалізації стратагеми – 10 секретів здоров’я:
- Сила розуму (основа здоров’я і хвороби знаходиться в нашому розумі).
- Сила дихання (глибоке дихання впливає на емоції).
- Сила фізичних вправ (фізична діяльність приносить сили).
- Сила правильного харчування (правильне харчування подібне будівництву будинку).
- Сила сміху (сміх – вічний цілитель).
- Сила відпочинку (істинне здоров’я неможливе, якщо мозок і тіло не відпочивають).
- Сила правильної осанки (осанка впливає на наш настрій та емоції так як і на фізичний стан).
- Сила навколишнього середовища (свіже повітря і сонячне світло – дарунок Природи).
- Сила віри (для істинного здоров’я ми потребуємо не тільки фізичну їжу, але і духовну).
- Сила любові (потрібно дарувати любов людям і світу).
Будь мудрим: пізнай свої фізичні можливості і загартовуй здоров’я, знай і вмій займатися 10 видами спорту.
Стратагема трудового виховання.
Ліниві – люди завжди посередні. Працьовитість і ентузіазм завжди винагороджуються.
Шляхи реалізації стратегеми:
- Забезпечення чистоти і порядку в класних кімнатах та коридорах школи-ліцею.
- Озеленення приміщення школи-ліцею.
- Ведення домашнього господарства учнями.
- Ручна і механічна робота в навчальних майстернях.
- Загальношкільні толоки.
- Участь у волонтерських загонах.
- Оволодіння 2-3 видами декоративно-прикладного мистецтва.
- Участь в позашкільних гуртках.
Учні повинні усвідомити, що без ентузіазму немає творчості, а немає творчості – розвиток особистості гальмує, звідки і в результаті виростає посередність.
Будь мудрим: радій плодам своєї праці.
Стратагема розумового виховання.
Розум завжди повинен бути зайнятим, і коли він не матиме доброго, тоді звертатиметься до поганого.
Орієнтири реалізації стратагеми:
- Особистісно-зорієнтоване навчання.
- Інтерес до читання книг.
- Грамотна мова.
- Спостереження і дослідження природи і суспільства.
- Творча позакласна робота учнів.
- Розумові ігри.
- Прагнення діяти і творити добрі справи.
- Формування інтелектуальної культури.
Будь мудрим: доклади серце своє до навчання і вуха свої до розумних слів.
Стратагема морального виховання.
Ми повинні робити себе не стільки щасливими, скільки достойними щастя. Орієнтири реалізації стратагеми:
- Кодекс честі сина своєї родини і громадянина.
- Гармонійні поєднання інтересів держави і особистості.
- Багатство духовного світу людини.
- Традиції мого народу.
- Свобода – означає відповідальність.
Будь мудрим: усвідом себе частинкою Всесвіту і дитиною творця.
Стратагема естетичного виховання.
Не сприйняття твору високого мистецтва – це показник «несправності» особистості. Орієнтири реалізації стратагеми:
- Неповторність особистості.
- Найкраща музика – природа.
- Якщо в твоєму житті недостатньо прекрасного – створи його.
- Художня самодіяльність.
- Зустрічі з визначними особистостями.
Будь мудрим: чим вища естетична культура особистості – тим легше розв’язуються різні проблеми.
Презентабельність, грамотна мова і книги – запорука успіху наших школярів в житті.
Написати коментар:
FaceBook VK Сайт