З 14 по 18 листопада у ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н.Яремчука» відбувся Тиждень толерантності в рамках Міжнародного Дня толерантності, який відзначають у світі 16 листопада. Працівники соціально-психологічної служби школи-ліцею (соціальний педагог Данилків Т.Я., психолог Гриненко Н.В.) запросили до участі у психологічному марафоні «Мій тиждень толерантності» усіх учасників освітнього процесу. Для учнів 5-11 класів проводились тренінги «Простір толерантності», «Квітка толерантності», для учнів молодшої школи – години спілкування «Будьмо толерантними».
Цей знаковий для українців день, встановлений згідно з указом Президента на честь початку в цей день Помаранчевої революції 2004 р. та Революції Гідності 2013 р.
Цьогоріч Україна відзначає його у стані повномасштабного російського вторгнення та знову ціною життів виборює своє право на Гідність та Свободу. Нині, коли народ України, тим чи іншим чином, став на захист Батьківщини, ці поняття набувають нового значення. Саме за них воюють захисники і захисниці і не віддають ворогові ні клаптика нашої території. Саме ці ідеї охоплюють серця мужнього, гордого та незламного народу. Читати далі »
15 та 18 листопада фахівці Тернопільського обласного центру зайнятості Аліна Грицаєнко, Оксана Гороховська та студентка ТНПУ імені Володимира Гнатюка Соломія Вершигора провели профорієнтаційні тренінги з учнями старших класів школи-ліцею. На тренінгу учні дізналися про професії, що користуватимуться попитом в найближчі роки, нові підходи до вибору професії, найбільш потрібні навички для роботодавців і актуальні професії на ринку праці.
Учні 4-А класу долучились до реалізації міжнародного проєкту «Стихії природи: життя в гармонії буття». Цей проект втілюють в життя у ТНМУ спільно з Жешувським університетом (Польща), координатором якого є професорка Кристину Лесняк – Мочун.
Студенти ТНМУ Софія Гомонець, Ярослав Білик, Богдан Довганюк і Софія Чорній під керівництвом професорки Ларіси Федонюк поглибили знання учнів про повітря.
Вчилися дихати різними способами, використовувати дихальну гімнастику, визначали рівень кисню в крові пульсоксиметром, перевіряли чи добре розвинені легені, надуваючи повітряну кульку.
Урізноманітнюємо свій навчально-виховний процес у рамках проєкту ,,Школа поза школою”, відгукнувшись на запрошення у музей-світлину нашого земляка – Богдана Лепкого, створеного у ЗОШ 14 ім. Б.Лепкого.
Учні 7-А кл. і кл.кер. Михайлишин Н.В. ТНВК ,,Школа-ліцей 6 ім.Н.Яремчука” висловлюють вдячність за цікаву, пізнавальну зустріч, пошуково-дослідницьку діяльність заступнику директора з виховної роботи Юрин С.М. та теплий прийом гостинній директорці цього затишного закладу – Добровольській О.М.
Завершенням тижня, приуроченого Дню рідної мови, був мовний квест для учнів 5 класів, під назвою “Щебечемо солов’їною”. У змаганні брали участь 4 команди із 8 чоловік. Учням пропонувалися завдання різного спрямування: розв’язати кросворд, серед хмари слів знайти потрібне слово, побудувати із кубиків слова-перевертні, розповісти скоромовку чи пометикувати над значенням давнозабутого українського слова. П’ятикласники продемонстрували свої творчі здібності та ерудицію, спритність і кмітливість, а головне, прагнення бути справжніми українцями. Адже ми, українці, порядні, розумні та незламні!
Команди учнів 7-Б класу брали участь у мовознавчих перегонах. Діти не лише мали можливість закріпити свої знання з предмету, а також показати ерудованість та артистичність, пригадати українські звичаї та традиції, перегорнути сторінку нашого героїчного минулого і сучасності!
Сьогодні у ТНВК “Школа-ліцей 6 ім. Н. Яремчука” відбулась цікава та пізнавальна зустріч для учнів 9-х класів з доцентом кафедри педагогіки та менеджменту освіти ТНПУ ім.В.Гнатюка Надія Сеньовська у рамках освітнього проєкту ” Патріотичні та небайдужі”.
“Міфи, що нас тримають” – це лекція-презентація про те, що зараз так необхідне нам усім: про віру, добро, патріотизм та джерело сили. Щиро дякуємо, пані Надіє, за щире спілкування та креативність!
9 листопада в школі-ліцеї розпочалися СКІНДи, приурочені Дню української писемності та мови. Під час війне, як ніколи, стало зрозуміло, що мова – це наша зброя. Варто пам’ятати, хто ми є і де народились. Недарма ж українська мова є однією із наймилозвучніших мов у світі.