Декада природничих наук 2012
12-23 листопада 2012р. у ТНВК «Школа-ліцей №6 ім. Н. Яремчука» з метою формування у школярів стійкого пізнавального інтересу, спрямованого на вивчення навколишнього світу, виховання емоційно- ціннісного ставлення до природи та популяризації природничих предметів, пройшла декада природничих наук.
У рамках декади природничих наук у школі-ліцеї проводилися відкриті уроки, фотовиставки, екскурсії, «круглі столи», ігри.
Зокрема, для учнів 8-х кл. було проведено гру «Подорож у країну Неорганію» (вчитель хімії Моліцька А. Л.), яка допомогла розширити знання учнів з неорганічної хімії і розвинути вміння логічно і творчо мислити, використовувати навички в нестандартних ситуаціях.
Для учнів ліцейних класів біолого-хімічного профілю(11-в і 10-в- піар-клас) було проведено засідання «круглого столу» (учитель біології Гайда Г. В.), темою якого було актуальне питання «Про наукову основу охорони рослин, тварин, біоценозів». В засіданні «круглого столу» взяли участь аспіранти та студенти ТНПУ ім. В. Гнатюка, представник Державного управління охорони навколишнього середовища у Тернопільській області, учителі біології. Результатом «круглого столу» стало звернення учасників заходу до школярів та батьків із закликом берегти живу природу та економно використовувати природні ресурси. Звернення було зачитане на шкільних лінійках та батьківських зборах.
Цікавою була зустріч учнів 9-б класу із працівниками водоканалу, яка пройшла під гаслом «Вода- запорука здоров’я». Під час зустрічі учні більше дізналися про роль води в організмі людини, джерела та якість водопровідної води в Тернополі, способи контролю водозабезпечення у Тернополі та про раціональне використання води тернополянами. Школярі відвідали лабораторію, в якій проводяться різноманітні аналізи води, а також дослідження її бактеріологічного складу. Учні стали учасниками брейн-рингу «Вода- запорука здоров’я». Своїми враженнями про екскурсію учні поділилися із журналістами ТВ-4, які висвітлили даний захід по телебаченню.
Для учнів 7-х класів учитель-методист Вишневська Лариса Петрівна підготувала і провела засідання детективно- пошукового клубу на тему «Що таке мед і його вплив на людину». Учні працювали над програмою «Мед лікує чи вбиває», досліджували властивості меду, вчилися розрізняти фальсифікований і натуральний продукт.
Для учнів 8-х класів учитель біології Головата Оксана Романівна організувала «Чайну церемонію», яка допомогла сформувати в учнів знання про лікувальні властивості чаю, ознайомитися з історією походження чаю, зберіганням та правильним його приготуванням. Окремий етап чайної церемонії пройшов у формі гри: учні по черзі куштували чай і відгадували, з яких рослин його приготували. Невимушена атмосфера заходу, підібраний багатий матеріал, нестандартна форма проведення сприяли зацікавленості учнів.
Учителі географії Лукашова Валентина Володимирівна та Вавринів Лілія Анатоліївна організували виставку дитячих фотографій «Географія в нашому місті», яка продемонструвала спостережливість учнів, вміння фіксувати цікаві природні явища.
З метою профорієнтації в рамках проекту «Школа поза школою» учителі географії організували у ТДПУ ім. В. Гнатюка зустріч учнів 7-9-х кл. з випускником школи, професором географії Сивим М. Я.
У межах декади природничих наук учителі провели відкриті уроки: урок біології у 8-в кл.(учитель Гайда Г. В.), урок-подорож у 5-а кл.(учитель ГродськаЛ.П.), урок біології у 8-б кл. за темою «Тип Кільчасті черви, загальна характеристика типу»(учитель Головата О.Р.).
Декада природничих наук пройшла плідно, цікаво та змістовно, впродовж якої учні змогли продемонструвати вміння використовувати теоретичні знання в нових ситуаціях, порівнювати, аналізувати.
Написати коментар:
FaceBook VK Сайт