12 травня. Захист учнівських наукових робіт
Старшокласники школи-ліцею № 6 здолали свої перші кроки на ниві науки: 12 травня відбувся захист наукових робіт. Саме на цьому тижні в Україні відзначають День науки. Завдяки Стіву Джобсу та Павлу Дурову, науковці та винахідники потіснили спортсменів та кінозірок зі списку кумирів сучасних підлітків. Звісно, не всі школярі в майбутньому присвятять себе науці, однак навики пошукової роботи, проведення досліджень та їх грамотного оформлення стануть у нагоді кожній молодій людині, не кажучи вже про потенційних студентів вищих навчальних закладів.
Десятикласники підготували чотири десятки наукових робіт. Приємно, що свої напрацювання презентували й випускні класи – у такий відповідальний шкільний рік одинадцятикласники не полишають заняття дослідницькою діяльністю. Сфери наукових зацікавлень учнів школи дуже розмаїті: від майнових прав чоловіка та дружини до архітектури південного берега Криму, від УПА – до біблійних фразеологізмів.
Проте написання наукової роботи не було єдиним випробуванням для школярів. Юні науковці, долаючи хвилювання, повинні були достойно представити результати своїх наукових пошуків перед комісією та скласти тест на ерудицію. Відзначимо, що і презентації були багатими на цікаві моменти: Максим Кравчук та Віталій Мих, котрі вивчали кінематограф 1900-1930-х років в Україні, продемонстрували перший звуковий фільм, Микола Пастух та Валерій Гинда частували присутніх стравами молекулярної кухні, а Сашко Бородай привіз свого «тюнінгованого» велосипеда та показав світлодіоди – предмет свого дослідження – у дії.
Поруч із роботами «традиційними», описовими, школярі представили низку оригінальних дослідницьких доробків. На висоті були роботи Павла Федірка про вплив раціону на життєдіяльність ссавців: хлопець упродовж року експериментував з мишами та фаст-фудом, Катерини Полівчак, котра вивчала на практиці вплив різних видів рок-музики на організм підлітків. Авторським підходом відзначилися роботи з філології: Тетяна Корпак представила свій переклад на мову есперанто, а її однокласниця Вікторія Блавіцька спробувала конкурувати зі знаними перекладачами поезій Байрона.
Кращі наукові роботи відзначили грамотами:
ПРИЗОВІ РОБОТИ УЧНІВ
Неабияку працю доклали і наукові керівники – вчителі Вишневська Л. П., Лихачинська І. І., Тарноруда О. П., Сиротюк С. В., Юрчак М. Б., Катола А. І. Рачинська Г.С., Анцібор Н.О. та психолог Антоніна Богачук.
Науковий дебют старшокласників пройшов успішно і, сподіваємося, він стане хорошим стартом для подальших шкільних досліджень.
Марічка Юрчак
Написати коментар:
FaceBook VK Сайт