Тернопільський навчально-виховний комплекс
"Школа-ліцей №6 ім. Н.Яремчука"

Архів публікацій

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Трохи цікавих фактів про колір

Цікаві факти про кольори
  1. Бик на кориді атакує червоний плащ матадора, який називається мулета, зовсім не тому, що його дратує червоний колір – адже корови не розрізняють кольорів. Насправді бик реагує на рух, коли тореро розгойдує мулету. А червоний колір історично був обраний з тією метою, щоб кров бика була менш помітна.
  2. Короткохвильові складові сонячного спектра розсіюються в повітрі сильніше, ніж довгохвильові. Саме тому ми бачимо небо синім – адже синій колір знаходиться на короткохвильовому кінці видимого спектру. З аналогічної причини під час заходу або світанку небо на горизонті забарвлюється в червоні тони. У цей час світло йде по дотичній до земної поверхні, і його шлях в атмосфері набагато довше, в результаті чого значна частина синього і зеленого кольору із-за розсіювання залишає пряме сонячне світло.
  3. Багато хто вважає, що зебра – це білий кінь у чорну смугу, так як у зебр білі животи. Проте дослідження зебр на ембріональній стадії показують, що фоновий колір тварини – саме чорний, тому зебру правильніше вважати чорною в білу смугу.
  4. Фасади готичних соборів під час їх спорудження в середньовіччі не обов’язково були такими ж сірими й суворими, якими ми бачимо їх зараз. Коли в 1990-х роках Ам’єнський собор у Франції зазнав лазерного очищення, було виявлено, що фасад багато століть тому був розфарбований у різноманітні яскраві кольори. Зараз цей собор у свята підсвічується тими ж квітами, як це було в 13 столітті.
  5. В одній з в’язниць штату Джорджія вся внутрішня частина чоловічого відділення пофарбована в рожевий колір, а ув’язнені носять рожеву форму. Як заявив начальник в’язниці, після цього нововведення у в’язниці стало значно менше конфліктів серед ув’язнених. Жіночу частину в’язниці пофарбували в лимонно-зелений, правда, чи є від нього такий же ефект, не повідомляється.
  6. Коричневий колір сьогодні строго асоціюється з нацизмом. Хоча обраний він був нацистами не спеціально, а за цілком прозаїчної причини. Коли Німеччина втратила свої африканські колонії після Першої Світової війни, на складах залишилася велика кількість уніформи коричневого кольору (спеціально для африканських ландшафтів). Цю уніформу націонал-соціалістична партія і придбала задешево для своїх штурмових загонів.
  7. Більярд пішов від ігор з ціпком та кулями на відкритому повітрі і в якійсь мірі споріднений гольфу і крокету. Тому в данину традиції сукно на більшості більярдних столів зелене, як і колір трави.
  8. Багато хто з нас користуються зубною пастою з декількох смужок (наприклад, червоною, білою та синьою). Однак чому смужки залишаються рівними, а кольори не перемішуються? Для цього використовується спеціальний тюбик, запатентований в США в кінці 1950-х років. Шийка такого тюбика є подовженою трубкою, яка закінчується на рівні наповнення білої основи пасти. Ближче до шийки в цій трубці є маленькі отвори, через які надходять кольорові наповнювачі.
  9. Іспанська королівська родина і дворянство пишалися тим, що, на відміну від простого народу, вони ведуть свій родовід від вест-готів і ніколи не змішувалися з маврами, які проникли до Іспанії з Африки. На відміну від смуглокожіх простолюдинів, на блідій шкірі представників вищого стану виділялися сині вени, і тому вони називали себе sangre azul, що означає «блакитна кров». Звідси цей вираз для позначення аристократії проник у багато європейських мов.
  10. Прапор Філіппін складається з білого трикутника, в якій укладені сонце і зірки, і двох смуг – синьої і червоної. Це єдиний державний прапор, у якого є два рівноправних варіанти: у мирний час синя смуга зверху, а червона знизу, а коли Філіппіни в стані війни, то навпаки.
  11. Твердження про те, що людський мозок сприймає колір, розкладений на червону(R), зелену (G) і синю (B) складові, невірно. Насправді мозок отримує інформацію про різницю яскравості між білим і чорним, між зеленим і червоним, а також між синім та жовтим кольорами. Це пояснює той феномен, що люди однаково сприймають колір предметів при різних джерелах освітлення.
  12. В епоху чорно-білого телебачення в камерах часто застосовувалися червоні фільтри, через що червона помада робила губи на екранах телевізорів блідими. Тому дикторш і актрис гримували зеленими рум’янами і помадою.
  13. Спочатку в японській мові не було розходжень між синім і зеленим кольором, і для їх позначення застосовувалося одне слово – Аой. Відрізняти синій і зелений в освітніх посібниках почали лише в середині 20 століття, але навіть сьогодні словом Аой можуть позначати колір рослинності. І в багатьох інших азіатських мовах навіть якщо є окремі слова для цих квітів, природні об’єкти, наприклад листя, позначаються синім, і тільки рукотворні зелені предмети власне зеленим.
  14. Блакитний колір очей – це результат мутації в гені HERC2, через яку у носіїв такого гена знижена вироблення меланіну у райдужній оболонці ока. Виникла ця мутація приблизно 6-10 тис. років тому в північно-західній частині чорноморського узбережжя, так що всі люди з блакитними очима можуть вважатися родичами.
  15. Довгий час вважалося, що давньогрецькі скульптури з білого мармуру були спочатку безбарвними. Проте недавні дослідження вчених підтвердили гіпотезу, що статуї розфарбовувалися в широку гаму кольорів, які з часом зникли під тривалим впливом світла і повітря.
  16. Хоча багатобарвний спектр веселки безперервний, за традицією в ньому виділяють 7 кольорів. Вважають, що першим вибрав це число Ісаак Ньютон. Причому спочатку він розрізняв тільки п’ять кольорів – червоний, жовтий, зелений, блакитний і фіолетовий, про що і написав у своїй «Оптиці». Але згодом, прагнучи створити відповідність між числом кольорів спектру і числом основних тонів музичної гами, Ньютон додав ще два кольори.
  17. Цуценята далматинців народжуються повністю білими, а потім з’являються чорні плямки.
  18. Рожеве забарвлення фламінго дане їм не з народження, а походить від вживаних у їжу маленьких червоних рачків або водоростей, у яких міститься каротиноїд.
  19. Раніше в Шотландії мала місце колірна диференціація кілтів. У залежності від свого сану людина мала право носити кілт з обмеженим набором кольорових смуг в тканині. Наприклад, шестиколірний кілт був винятковим привілеєм короля. Також набір квітів у кілті дозволяв судити звідки людина родом, так як ткачі мали обмежений для даної місцевості вибір рослин, з яких можна було отримати фарбу.
    Джерело: www.madeinukraine.inshangri-la.com
Дата: 29 квітня, 2013
Автор: Адміністрація школи
 
 

Якщо ви хочете знайти золото, то шукати його потрібно там, де воно є.

Випадкові фото

Історія школи

Тернопільська СШ №6 заснована в 1947 році. Спершу вона не мала власного приміщення, а тому функціонувала в корпусах СШ №1 (зараз тут Українська гімназія імені І. Франка) та політехнічного інституту (зараз ТНТУ ім І. Пулюя). У 1960 році школа одержала нове приміщення по вул. Леніна, 25 (зараз це вул. Руська, 6), в якому знаходиться і тепер. ...
Читати далі...

Міні Відеогалерея

Педагогічний колектив

Абрамик Любов Богданівна - вчитель англійської мови Кічук Марія Іванівна - вчитель математики Сеник Надія Михайлівна - вчитель української мови та літератури Флешар Олександра Богданівна - вчитель української мови та літератури Гайда Галина Володимирівна - вчитель біології Голда Оксана Василівна - керівник гуртка Лоджук Тарас Григорович - вчитель фізичної культури Ненич Олена Зіновіївна - вчитель початкових класів Вишневська Наталія Петрівна - вчитель початкових класів Лисобей Людмила Василівна - вчитель математики Марцинюк Олександра Степанівна - вчитель початкових класів Маланюк Борис Орестович - керівник драматичного гуртка Остапчук Ольга Миколаївна - вчитель математики Гриненко Наталія Володимирівна - практичний психолог Доскоч Галина Володимирівна - вчитель математики Антонюк Наталія Петрівна - вчитель англійської мови Анцібор Наталія Олексіївна - вчитель світової літератури Бабій Наталія Зіновіївна - вчитель початкових класів Белендюк Руслана Степанівна - вчитель музики Бичок Надія Йосипівна - вчитель початкових класів Буртник Тамара Іванівна - вчитель початкових класів Бутова Ольга Вікторівна - вчитель початкових класів Бутрин Ольга Богданівна - вчитль фізики Вишневська Лариса Петрівна - вчитель хімії Вишньовська Наталія Михайлівна - вчитель початкових класів Гандзола Михайло Васильович - керівник гуртка Горбач Наталія Дмитрівна - вчитель образотворчого мистецтва Горин Олег Петрович - вчитель фізичної культури Грицак Мар'яна Ярославівна - вчитель математики Грицина Мар'яна Степанівна - вчитель початкових класів Данилків Тетяна Ярославівна - соціальний педагог Дубчак Марина Віталіївна - вчитель англійської мови Ензельт Олександр Миколайович - вчитель фізики Заверуха Людмила Любомирівна - вчитель початкових класів Зозуляк Сергій Володимирович - вчитель історії Зотько Ольга Василівна - вчитель початкових класів Кіцак Оксана Романівна - вчитель біології Кавецька Марія Йосипівна - вчитель початкових класів Казакова Віра Миколаївна - вчитель української мови і літератури Катола Антоніна Іванівна - вчитель англійської мови Кашуба Наталія Богданівна - вчитель англійської мови Когут Марія Зіновіївна - вчитель географії Кольба Валентина Олексіївна - заступник директора з виховної роботи Кріль Любов Степанівна - вчитель початкових класів Куземко Наталія Дмитрівна - вчитель німецької мови Кулешко Віталій Іванович - вчитель математики Купецька Ольга Петрівна - вчитель англійської мови Сорока Ольга Петрівна - вчитель музики, етики, естетики Лень Марія Василівна - вчитель англійської мови Лихачинська Іванна Іванівна - вчитель історії Лоджук Надія Романівна - вчитель початкових класів Лотоцька Наталія Богданівна - вчитель української мови та літератури Лукашова Валентина Володимирівна - вчитель географії Матвіїв Іван Йосипович - вчитель історії Матвіїшин Світлана Сергіївна - керівник драматичного гуртка Мелимука Анна Олексіївна - вчитель християнської етики Михайлишин Ніна Володимирівна - вчитель української мови та літератури Моліцька Алла Леонідівна - вчитель хімії Мотрук Віра Іванівна - вчитель математики Недошитко Віктор Дмитрович - вчитель трудового навчання Олійник Діана Петрівна - вчитель англійської мови Остапчук Вадим Олександрович - вчитель креслення Пагут Віра Петрівна - учитель інформатики Паланиця Любов Григорівна - керівник військово-патріотичного гуртка, вчитель хімії Рачинська Галина Степанівна - вчитель української мови та літератури Роговська Ольга Яківна - вчитель фізичної культури Сагайдак Надія Стефанівна - вчитель англійської мови Синюк Людмила Йосипівна - вчитель ОБЖ Сиротюк Світлана Василівна - вчитель біології Соколова Ольга Михайлівна - вчитель інформатики Тарноруда Олег Петрович - вчитель історії Тимочко Надія Іванівна - вчитель початкових класів Тимчак Ірина Андріївна - педагог-організатор Ткачук Оксана Петрівна - вихователь ГПД Туровська Надія Романівна - бібліотекар Холодняк Наталія Василівна - вчитель світової літератури Хомич Галина Василівна - вчитель фізичної культури Чикалова Надія Максимівна - вчитель фізичної культури Яремчук Ганна Семенівна - вчитель трудового навчання
© ТНВК "Школа-Ліцей №6 ім. Н.Яремчука", 2013 - 2024
Всі права захищено.